Królewskie Śpiewanie 2024

O Festiwalu

Tykocin to perła baroku w koronie Podlasia. Te ciche i senne miasteczko, rozciągnięte na lewym brzegu Narwi, jest miejscem, gdzie przetrwał obraz dawnej polskiej osady, noszącej w swym kształcie urbanistycznym i architektonicznym dziedzictwo poprzednich epok.

Urok tego malowniczego miasteczka i jego historia, położonego w samym sercu zielonych płuc Polski, określanego perłą baroku w koronie Podlasia, które zawsze przygarniało rzeszę ludzi różnych kultur, ras i religii, sprowokowały nas do zorganizowania festiwalu na miarę jego rangi.

Tak mijały lat…

…lat pomysłów i inspiracji nad każdą kolejną edycję;

…lat pracy i pomyślnie zrealizowanych festiwali;

…lat budowania wizerunku festiwalu;

…lat pracy z artystami, ale też lat bycia dla Państwa jako odbiorców. Dziękujemy za zaufanie!

Początek był spontaniczny, chyba nawet nieprofesjonalny, ale tak powstają wielkie rzeczy, po prostu oddolnie… od pomysłu, od ludzi którzy wkładają w to czas, serce i tytaniczną pracę, która jak widać w przypadku Królewskiego Śpiewania, przyniosła wielki sukces.

Dziś możemy pochwalić się festiwalem, który w naszym województwie jak też w Polsce jest rozpoznawalny. Razem z Partnerami i Sponsorami tworzymy kolejne edycje. Jeszcze mocniej i atrakcyjniej.

Stąd pomysł z ostatnich lat na połączenie „muzyka i film”. Tykocin to miejsce, które łączy te przestrzenie i daje możliwości, miasteczko które jest niezastąpione w tworzeniu tego typu wydarzeń artystycznych.

Nam wszystkim, artystom i odbiorcom, życzymy podczas każdej edycji, pięknego czasu. Mamy nadzieję, a doświadczając tak pięknej frekwencji wiemy, że tak jest, iż trafiamy w Państwa muzyczne gusta.